49th International falconry meeting in Opocno 2016

The Czech Falconry club would like to invite all our friend falconers to the 49th International falconry meeting in Opocno 2016. This year's meeting will be held from the 5h to the 9th of October 2016.

More Info

Čím je sokolnictví dnes?

Sokolnictví současnosti není jen o několik tisíc let staré tradici lovu s dravcem. Zahrnuje ochranu živočichů, bezpečnost letového prostoru, ochranu zemědělských i kulturních objektů, hluboké znalosti odchovu nejohroženějších druhů dravců a také vzdělávání společnosti.

Současné sokolnictví

Sokolnictví v UNESCO

Sokolnictví v UNESCO

Sokolnictví je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Dovednosti a postupy potřebné k výcviku dravců předávali otcové svým dětem po stovky generací.

Historie sokolnictví

Historie sokolnictví

Kořeny sokolnictví sahají až do doby 2000 p. n. l. Vzniklo ve stepích Asie a poustupem času se dostalo na území Evorpy.

Biologická ochrana

Biologická ochrana

Sokolnictví jako profese má v současné době obrovský význam především v oblasti leteckého průmyslu, ale je možné jej využít i v zemědělství.

O lovu s dravcem

O lovu s dravcem

Sokolnictví je dnes mimo jiné umění lovit zvěř pomocí cvičených dravců. Tento způsob lovu vznikl původně k získávání potravy, ve středověku sloužil spíš pro zábavu šlechty a v současnosti se sokolnictví považuje za součást lovecké tradice.