Aktuality
43rd annual meeting in Opočno PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 19 Září 2010 09:50

Dears friend falconers,

the Czech Falconry Club would like to invite you to the 43rd annual meeting in Opočno held this year from the  6th - 10th of October 2010.


Click on image for more....

 
Pozvánka na výstavu NATURA VIVA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 04 Duben 2010 09:49


Klub sokolníků ČMMJ zve ve dnech  19.5. - 23.5. 2010 všechny přátale sokolnictví, myslivosti a přírody na letošní  16.Mezinárodní výstavu myslivosti, rybářství, včelařství a zahrádkářství NATURA VIVA. Stánek Klubu sokolníků bude  instalován v rámci expozice Českomoravské myslivecké jednoty. Zájemci se budou moci setkat se sokolníky a dovědět se mnohé informace o tomto pradávném umění lovu, stejně tak o významu dnešního sokolnictví. Na venkovním pódiu budou probíhat ukázky výcviku dravců. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Více informací o vástavě na adrese http://www.vll.cz/kalendar-vystav.php?id=1013

 
Klub sokolníků na výstavě Silva Regina PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 31 Březen 2010 09:11

Ve dnech 21.3. - 28.3.2010 Klub sokolníků ČMMJ představil svou činnost na výstavišti BVV, kde se konal trojlístek lesnických a zemědělských veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a ANIMAL VETEX 2010 Během prvních čtyř dnů prošlo branami výstaviště 95 tisíc návštěvníků.

Brněnská zemědělská, chovatelská a lesnická přehlídka SILVA REGINA a Světová výstava vývoje myslivosti a lovectví patří k největším svého druhu v Evropě.

Letošní ročník TECHAGRO, SILVA REGINA,a ANIMAL VETEX 2010 zaplnil celé výstaviště včetně volných ploch, na kterých se prezentovala těžká technika, probíhaly praktické ukázky zpracování biomasy i atraktivní doprovodný program. Veletrhů a Světové výstavy vývoje myslivosti a lovectví se zúčastnilo 713 vystavujících firem z 21 zemí, Obsazená výstavní plocha přesáhla 64 000 m2.

V pavilonu „Z“ bylo možno shlédnout expozice světového lovectví a vývoje lesnictví a myslivosti. Mezi raritními výstavními projekty jako byla výstava 343 lesnických a mysliveckých uniforem, či výstava obrazů malířů zvěře Jiřího Židlického a Václava Nasvětila prezentoval Klub sokolníků ČMMJ svou činnost, jako pokračování tradic sokolnictví v samostatné expozici navazující na další chovatelské kluby ČMMJ.

V expozici Klubu sokolníků byly instalovány stylizované exponáty provádějící návštěvníky stručně historií sokolnictví na území dnešní ČR a bylo možno vyslechnout odborný výklad členů klubu o práci v oblastech myslivosti , lovectví , chovatelství , praktického užití sokolnictví v letecké dopravě i při ochraně dravců v přírodě , či práci s laickou veřejností při ukázkách a vzdělávací činnosti vedené členy Klubu sokolníků.

Za 8 výstavních dnů mohli návštěvníci obdivovat krásu 12 sokolnicky vedených dravců , které představili členové středisek Brno a Olomouc.


 
42. mezinárodní sokolnické setkání v Opočně ve fotografiích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 16 Říjen 2009 09:23

42. mezinárodní sokolnické setkání v Opočně ve fotografiích Marka Matuchy.Fotogalerii otevřete kliknutím na obrázek nebo ZDE

Aktualizováno Pátek, 16 Říjen 2009 09:34
 
Dotkni se sokolnictví PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 04 Květen 2009 19:27

On-line verze publikace "Dotkni se SOKOLNICTVÍ", autor Vladimír Spejchal. Doporučujeme všem zájemcům o dravce a sokolnictví.

 

 

Aktualizováno Pondělí, 04 Květen 2009 19:49
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL